Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » ROZPOCZĘCIE SEZONU 2016 I I ZLOT MOTOROWERÓW Z EPOKI PRL – ZAPOWIEDŹ

ROZPOCZĘCIE SEZONU 2016 I I ZLOT MOTOROWERÓW Z EPOKI PRL – ZAPOWIEDŹ


Dziś słów kilka o nadchodzącej imprezie, która wprowadzi nas w IV sezon naszych spotkań. Do Rozpoczęcia Sezonu 2016 i I Zlotu Motorowerów z Epoki PRL został niespełna tydzień. Dla nas jako organizatorów to czas przygotowań i dopinania imprezy na ostatni guzik, dla Was to ostatnie dni na przygotowanie swoich perełek.

Spotkanie odbędzie się tradycyjnie na placu Jagiellońskim, przed Teatrem im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Startujemy 17 kwietnia punktualnie o godzinie 13.00, na godzinę 15.30 planujemy wręczenie nagród, około godziny 16.00 spróbujemy zorganizować wspólny przejazd przez miasto. Do udziału w imprezie dopuszczamy pojazdy minimum 25 letnie, jednak produkcja modelu musi zacząć się jeszcze w latach 80. W sposób szczególny traktujemy właścicieli rodzimych pojazdów, dopuszczamy do udziału wszystkie modele Fiata 125p, 126p od początku do końca produkcji, Poloneza do modelu Caro MR 91 włącznie (czyli tzw. „wąski”), a także wszelkiej maści Tarpany, Żuki i Nysy niezależnie od rocznika produkcji. Jeśli nie jesteście pewni czy Wasz samochód czy motocykl kwalifikuje się na imprezę piszcie na naszego maila info@radomskieklasyki.pl , do maila załączcie 2-3 zdjęcia Waszego pojazdu. W szczególnych przypadkach możemy wyrazić zgodę na udział pojazdom nie spełniającym wyżej wymienionych warunków. Wstęp na imprezę jest darmowy.

W tym roku przygotowaliśmy dla Was nagrody w kategoriach: Najstarszy Pojazdu Rozpoczęcia Sezonu 2016, Najładniejszy Pojazd Rozpoczęcia Sezonu 2016, Najlepiej Przerobiony Pojazd Rozpoczęcia Sezonu 2016, Za Najdalszy Dojazd na Rozpoczęcie Sezonu 2016. Przy wjeździe na plac Jagielloński dostaniecie kartkę z numerem, którą musicie umieścić w widocznym miejscu w swoim pojeździe oraz kartę do głosowania w kategoriach Najładniejszy i Najlepiej Przerobiony Pojazd Rozpoczęcia Sezonu 2016. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania będzie czuwała milicja, przy milicyjnej Nysie będzie ustawiona „urna” do głosowania. Oprócz nagród przygotowanych własnoręcznie przez nas, będzie można zdobyć kosmetyki samochodowe przygotowane przez naszego kolegę Picusia Glancusia

Imprezą towarzyszącą Rozpoczęciu Sezonu jest I Zlot Motorowerów z Epoki PRL organizowany wspólnie z Radomskimi Motorowerami. Być może jest to pierwsze takie spotkanie w naszym kraju, na pewno jest to wydarzenie godne uwagi. Chcielibyśmy, aby zlot ten stał się cykliczną imprezą odbywająca się corocznie razem z Rozpoczęciem Sezonu gromadzącą miłośników motorowerów z całej Polski. Dla uczestników przygotowaliśmy nagrody w konkursie elegancji, dla najstarszego motoroweru oraz za najdalszą odległość pokonaną na zlot.

Oczywiście przygotowaliśmy dla Was okazjonalne naklejki, będzie ich w sumie 250 szt. Ponadto będą naklejki z logiem Radomskich Klasyków, smycze Radomskich Klasyków oraz zawieszki zapachowe w kształcie naszego logo.

Liczymy na Wasze liczne przybycie, to Wy tworzycie atmosferę naszych spotkań, już nie możemy się doczekać czym zaskoczycie nas w nadchodzącym sezonie. Spodziewamy się także gości spoza Radomia, którzy uświetnią tą imprezę swoimi zabytkami. Oprócz samochodów, motocykli i motorowerów nie zabraknie także zabytkowych rowerów, zarówno popularnych w PRL-u składaków jak i tych wyprodukowanych w okresie międzywojennym. Za zdjęcia odpowiedzialni będą fotografowie Radomskich Klasyków, Piotrek i Błażej, nie zabraknie także specjalizującego się w fotografii motoryzacyjnej Adriana Pijarskiego. Ujęcia z powietrza zapewni nam Dron Radom.

Szykujcie się i widzimy się w najbliższą niedzielę !!! Do zobaczenia !!! 

fot. Piotr Furman

fot. Adrian Pijarski Fotografia