Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » ZAPOWIEDŹ WEEKENDU 25-26.06.2016

ZAPOWIEDŹ WEEKENDU 25-26.06.2016

Najbliższy weekend 25-26.06.2016 obfituje w imprezy dla miłośników zabytkowej motoryzacji w naszym regionie. Nikt nie powinien się nudzić, każdy znajdzie coś dla siebie, a zwieńczeniem będzie niedzielny spot Radomskich Klasyków, tradycyjnie o godzinie 17.00 przed radomskim Teatrem. Szykujcie sprzęty i w drogę !!!

Pierwszą imprezą, którą warto odwiedzić jest V Rajd Złomnika organizowany przez dobrze wszystkim znanego Z.Łomnika. Rajd odbędzie się 25.06.2016 r. o godzinie 15.00, a zakończy ok. godziny 20.00. Z tego co nam wiadomo start w imprezie planują dwie załogi Radomskich Klasyków. Do rajdu dopuszczone są wszystkie samochody osobowe i motocykle, które ukończyły 15 lat. To znaczy że najnowszy dopuszczalny rocznik to 2001. Na trasie punkty z zadaniami organizowanie m.in przez PRL Skarb Narodu. Ze względu na termin imprezy pokrywający się z meczem Polaków w 1/8 finału mistrzostw Europy zwolniło się kilka miejsc, także jeśli wolicie rajdowe emocje od meczu to możecie jeszcze wziąć udział w Rajdzie Złomnika.

Kolejną imprezą, którą warto odwiedzić jest Zlot Pojazdów Militarnych „Manewry nad Pilicą” organizowany przez naszych znajomych z Grupy Militarnej Pilica. Jest to 3 dniowe spotkanie miłośników pojazdów militarnych, które rozpoczyna się w piątek 24 czerwca, a kończy się w niedzielę 26 czerwca. Bazą zlotu jest miejscowość Tomczyce. W programie miedzy innymi spływ kajakowy, zawody strzeleckie, integracja i zawody sprawnościowe. Nawet jeśli nie macie wozów militarnych warto odwiedzić imprezę chociażby po to żeby zobaczyć pojazdy, które przeznaczone są do zadań specjalnych i nie jest nam dane oglądanie ich na co dzień w ruchu ulicznym.

Trzecią propozycją jest zlot w Starachowicach – 2 Legenda Stara. W tym roku jest to impreza 2 dniowa rozpoczynająca się w sobotę 25 czerwca o godzinie 9.00 w Muzeum Techniki i Przyrody w Starachowicach, następnie będzie przejazd przez miasto do fabryki MAN-a, gdzie odbędzie się okolicznościowy festyn. Na niedzielę 26 czerwca przewidziana jest prezentacja aut z konkursami, parada ulicami miasta i przejazd do Wąchocka, gdzie przewidziane są dalsze atrakcje. My byliśmy na zeszłorocznych Legendach Stara, polecamy tą imprezę, każdy miłośnik motoryzacji powinien odwiedzić miejsce jakim jest Muzeum Techniki i Przyrody w Starachowicach, gdzie możecie poznać całą historię Fabryki Samochodów Ciężarowych „STAR”.

Czwartą impreza to Rajd Motorowerów z okresu PRL – Złap Iskrę Po Raz 1. Jest to wspaniała propozycja dla właścicieli jednośladów. Rajd odbędzie się w niedzielę 26 czerwca, trasa to 35 km po okolicach Kozienic, bazą jest miejscowość Wólka Tyrzyńska, start przewidziany jest na godzinę 10.00. Do udziału dopuszczone są motorowery z okresu PRL o pojemności 50 cm wyprodukowane w Polsce do 1990r, inne do 1986r. Będziecie jeździć zarówno po drogach utwardzonych jak i po łąkach i lasach. Za organizację odpowiada Artur Łuczak, znany chociażby z organizacji tegorocznego spotu Fiata 126p w Kozienicach.

Weekend zwieńczy niedzielny spot Radomskich Klasyków o godzinie 17.00 na placu Jagiellońskim. W naszych głowach pojawił się już kolejny pomysł – Sobotni Kruzing, czyli popołudniowo-wieczorny objazd miasta w klasycznej ekipie zwieńczony metą w miejscu gdzie można pogadać, coś zjeść i spokojnie zaparkować nasze samochody i motocykle… Co Wy na to? 

fot. Złomnik

fot. Grupa Militarna Pilica

fot. Artur Łuczak

fot. Radomskie Klasyki