Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » W NIEDZIELĘ OTWIERAMY „KAMERALNE LATO”

W NIEDZIELĘ OTWIERAMY „KAMERALNE LATO”

W najbliższą niedzielę 3 lipca zainaugurujemy 9 Ogólnopolskie Spotkania Filmowe – „Kameralne Lato”. Spotykamy się od godziny 17.00 na parkingu przed Komendą Wojewódzką Policji przy ul. 11 listopada 37/59, skąd o godzinie 18.00 wyruszymy na paradę ulicami Radomia w asyście Policji. Przejazd zakończymy na ulicy Żeromskiego tworząc wystawę naszych pojazdów na deptaku. Taka forma inauguracji Kameralnego Lata staje się powoli tradycją. Radomskie Klasyki uczestniczą w tym przedsięwzięciu już po raz czwarty. 

Do udziału w spotkaniu zapraszamy pojazdy mechaniczne wyprodukowane do 1991 roku włącznie, których prezentacja nastąpiła najpóźniej w latach 80-tych oraz wszystkie zabytkowe pojazdy napędzane siłą mięśni. Dopuszczamy także do udziału wszystkie modele Fiata 125p, 126p od początku do końca produkcji, Poloneza do modelu Caro MR 91 włącznie (czyli tzw. „wąski”), a także wszelkiej maści Tarpany, Żuki i Nysy niezależnie od rocznika produkcji. 

Czym jest Kameralne Lato? Jest to festiwal filmowy, którego celem jest promocja młodego polskiego kina, kształtowanie dobrych wzorców społecznych, zachęcanie młodych ludzi do udziału w kulturze filmowej oraz profilaktyka społeczna. W konkursie głównym Kameralnego Lata prezentowane będą najlepsze polskie filmy krótkometrażowe realizowane właśnie przez młodych twórców. W jury, które przyzna nagrodę główną w postaci Złotego Łucznika zasiadają m.in Cezary Harasimowicz, Anna Mucha i Antoni Królikowski. Festiwal zawładnie miastem na cały tydzień począwszy od niedzieli 3 lipca, kończąc się w sobotę 9 lipca. Warto wspomnieć, że jest to jedyna tego typu impreza w Polsce organizowane w porozumieniu ze służbami mundurowymi, a dokładnie z Komendą Wojewódzką Policji w Radomiu. Podczas Kameralnego Lata odbędą się także warsztaty filmowe, nie zabraknie atrakcji dla mieszkańców Radomia, a także odbędzie się Konkurs Filmów Niezależnych. Jest to kolejne duże wydarzenie kulturalne w naszym mieście, w którym jako radomianie możecie uczestniczyć i do którego Radomskie Klasyki dokładają swoją „cegiełkę”.

W tym roku paradę rozpoczniemy trochę później niż w poprzednich latach. Z terenu Komendy Wojewódzkiej Policji wyruszymy o godzinie 18.00, żeby około godziny 18.30 dotrzeć na radomski deptak, który bez wątpienia o tej porze będzie tętnił życiem. Jest to jedna z niewielu okazji w roku kiedy możemy wjechać właśnie w to miejsce i zaprezentować nasze pojazdy szerszej, radomskiej publiczności. Kiedy po raz pierwszy „otwieraliśmy” Kameralne Lato w 2013 roku Radomskie Klasyki dopiero raczkowały, teraz jest to stały punkt każdego sezonu naszych spotkań, na który co roku czekamy z niecierpliwością. Odpalajcie klasyczne motocykle i samochody, oliwcie łańcuchy w zabytkowych rowerach i przyjedźcie na Paradę Otwierającą Kameralne Lato 2016. Do zobaczenia !!!

fot. Radomskie Klasyki

fot. Kameralne Lato