Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » KLASYKI NA TORZE JASTRZĄB – ZAPOWIEDŹ

KLASYKI NA TORZE JASTRZĄB – ZAPOWIEDŹ

W najbliższą niedzielę 10 lipca będziemy gościli na Torze Jastrząb. Nie będzie to trening samochodowy jakich wiele na tym czy innych tego typu obiektach, tym razem teren Autodromu Jastrząb opanują klasyki i youngtimery. Impreza odbędzie się pod hasłem „Klasyczna Niedziela na Torze Jastrząb”.

Nad uczestnikami spotkania będzie czuwała wykwalifikowana kadra Autodromu Jastrząb wraz z licencjonowanym instruktorem sportu motorowego. Jazdy będą odbywały się w 3 grupach podzielonych wedle możliwości pojazdów. Do tej pory udział w imprezie zgłosiło ponad 30 załóg z całej Polski. Trening będzie miał charakter półotwarty dla widzów. Oznacza to, że dostęp do parku maszyn będą mieli tylko właściciele pojazdów biorących udział w jazdach po torze. Widzowie mogą podziwiać zmagania na torze przez cały czas trwania imprezy, jednak nie mogą przebywać w parku maszyn. Pamiętajcie o tym, że na Autodromie Jastrząb obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu. 

Harmonogram imprezy:
8.00 – 9.00 wjazd na obiekt, zmiana kół, przygotowanie samochodów do jazdy (parking przed budynkiem)
9.00 – 9.30 rejestracja uczestników (recepcja wewnątrz budynku)
9.30 – 10.00 odprawa kierowców, podział na grupy – sala wykładowa I piętro
10.00 – 10.15 wjazd do depo, przejazdy zapoznawcze
10.15 –  rozpoczęcie jazd w grupach (kolejno poszczególne grupy liczące 10 aut każda)
17.00 –  zakończenie jazd

O wasze żołądki zadba ekipa Antyvegan BUS FoodTruck, która będzie obecna od samego początku imprezy.

Radomskie Klasyki będą gościć na tym obiekcie już po raz trzeci, jednak dopiero pierwszy raz w tak licznym, ogólnopolskim gronie. Jest to świetna okazja do zapoznania się z obiektem przed wrześniowymi zmaganiami Classicauto Cup, który to po raz pierwszy w swojej historii będzie organizował wtedy jedną z rund swoich zmagań na Torze Jastrząb. Mamy nadzieję, że nasze Klasyczne Niedziele na Torze Jastrząb staną się cykliczną imprezą organizowaną 2-3 razy w roku, gromadzącą właścicieli i miłośników zabytkowych samochodów.

Aby wziąć udział w takiej imprezie wcale nie musicie mieć auta z duża mocą, przygotowanego do sportu, wystarczy seryjny, sprawny, poczciwy Fiat 126p, trochę chęci i pozytywne nastawienie żeby fajnie spędzić dzień wśród ludzi mających tą samą pasję. Auta będą podzielone na grupy z uwzględnieniem mocy, tak aby każdy mógł dobrze się bawić wśród pojazdów o podobnych możliwościach. 

Jeśli chcecie wziąć udział w Klasycznej Niedzieli na Torze Jastrząb możecie zgłosić się do soboty 9 maja na maila info@radomskieklasyki.pl . Wpisowe wynosi 200 złotych. Nie będzie możliwości zapisania się w dniu imprezy, przyjeżdżając na teren Autodromu. Zgłoszenia przyjmujemy tylko i jedynie mailowo.

Nie możemy doczekać się niedzieli, mamy nadzieję że Wy również. To będzie piękny dzień !!!

fot. Piotr Furman