Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » ZAPOWIEDŹ III RAJDU RADOMSKICH KLASYKÓW

ZAPOWIEDŹ III RAJDU RADOMSKICH KLASYKÓW

Do III Rajdu Radomskich Klasyków pozostało niewiele ponad 24 godziny. Jutro o godzinie 9.00 otworzymy Biuro Rajdu w Jedlni-Letnisko, a około godziny 10.15 na trasę wyjedzie pierwsza załoga, aby zmierzyć się z 60 kilometrami zadań, pytań, prób i pkpów nad którymi pracowaliśmy przez kilka ostatnich miesięcy. Pewnie zadajecie sobie pytanie co Was czeka? W tym artykule postaramy się przybliżyć Wam formę rajdu, przygotować Was na to co może się wydarzyć, jednak dokładnych szczegółów zdradzać nie będziemy, poznacie je w sobotę poruszając się drogami powiatu radomskiego i kozienickiego.

Dwie pierwsze podstawowe informacje to start i meta. Startujemy z parkingu przy ulicy Nadrzecznej w Jedlni-Letnisko. Metę zaplanowaliśmy nad Zalewem Polanka w Garbatce-Letnisko przy ulicy Ignacego Krasickiego. 

Ramowy Plan III Rajdu Radomskich Klasyków:

  • 9.00 – 10.00 – przybycie Uczestników (ulica Nadrzeczna, Jedlnia- Letnisko)
  • 9.00 – otwarcie Biura Rajdu i rejestracja Uczestników
  • 10.00 – zamknięcie Biura Rajdu.
  • 10.00 – odprawa
  • godz. 10.15 – start pierwszej załogi Rajdu
  • godz. 14.00 – otwarcie mety Rajdu – Zalew Polanka, Garbatka-Letnisko
  • od godz. 15 – poczęstunek na mecie Rajdu (organizator zapewnia jedno danie z grilla dla każdego uczestnika, uczestnicy mogą także korzystać z Baru przy zalewie Polanka na własny rachunek)
  • godz. 18 – ogłoszenie wyników
  • godz. 20.00 – zakończenie Rajdu

Regulamin Rajdu

Lista startowa

Każdy z uczestników po rejestracji w Biurze Rajdu otrzyma zestaw materiałów rajdowych. W skład tego zestawu wchodzić będzie itinerer oraz choinka nawigacyjna, które to będą wyznaczały trasę którą będziecie się poruszać podczas rajdu. Przed startem, w piątkowe popołudnie warto przypomnieć sobie zasady korzystania z tych form nawigacji. My polecamy do tego celu artykuły ze stron Polskiego Związku Motorowego oraz Stada Baranów. Przed startem pierwszej załogi odbędzie się jeszcze odprawa podczas której wyjaśnimy Wam dokładnie co czeka Was na trasie rajdu, omówimy materiały rajdowe, wyjaśnimy zasady wypełniania karty drogowej i będziemy odpowiadali na Wasze pytania. Start pierwszej załogi planujemy na godzinę 10.15, a kolejni zawodnicy będą startowali w 2 minutowych odstępach czasu. Na trasie rajdu natraficie na Próbę Sprawnościową oraz Punkty Kontroli Przejazdu, będziecie musieli znajdować odpowiedzi na pytania, wyszukiwać zdjęcia i rozwiązywać zadania.

Długość trasy wynosi około 60 kilometrów. Mamy nadzieję że uda Wam się ją pokonać w czasie mniej więcej pięciu godzin i Wszyscy dotrzecie na metę rajdu. Jeśli się zgubicie, okaże się że trasa będzie dla Was za trudna lub wydarzy się coś co spowoduje, że będziecie musieli przerwać pokonywanie trasy możecie udać się bezpośrednio nad Zalew Polanka w Garbatce-Letnisko, meta rajdu będzie otwarta od godziny 14.00. Nad zalewem znajduje się Bar, więc będziecie mogli się tam pożywić i czegoś napić. My ze swojej strony zapewnimy po „sztuce mięsa” z grilla dla każdego z uczestników na mecie oraz po „słodkiej bułce” i oryginalnej radomskiej oranżadzie na jednym z PKP-ów.

Gdy już Wszyscy uczestnicy dotrą na Polankę, a my uporamy się z oceną kart drogowych nastąpi ogłoszenie wyników, które planujemy mniej więcej na godzinę 18.00. Nagrody będą przyznawane za zajęcie miejsc od I do III w klasyfikacji ogólnej, za najdalszy dojazd na rajd, najlepszą załogę kobiecą, najstarszy pojazd biorący udział w rajdzie, dla najlepszej załogi motocyklowej oraz za najlepszy czas próby sprawnościowej. Tegoroczną nowością jest wyróżnienie przygotowane przez naszego kolegę z Czarny Radom, który to wybierze najładniejszy wedle jego opinii pojazd na czarnych tablicach rejestracyjnych. 

Podsumowując, przygotujcie się na około 5-6 godzin zabawy mierząc się z zadaniami i pytaniami, które dla Was przygotowaliśmy na trasie rajdu. Przypomnijcie sobie wcześniej zasady korzystania z itinerera oraz choinki nawigacyjnej. Nie zapomnijcie wziąć ze sobą czegoś do picia, bo zapowiada się słoneczny dzień. Zabierzcie pozytywną energię, dobry nastrój i przybywajcie na start III Rajdu Radomskich Klasyków !!!

fot. Radomskie Klasyki

fot. Krzysztof Raczyński

fot. Piotr Furman