Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » ZAKOŃCZENIE SEZONU 2016 – SZCZEGÓŁY

ZAKOŃCZENIE SEZONU 2016 – SZCZEGÓŁY

Za oknem coraz zimniej, liście powoli opadają z drzew to znak, że pora schować klasyki pod pierzynę i wyczekiwać wiosny, to też zwiastun ostatniej naszej imprezy w tym roku – Zakończenia Sezonu 2016. Spotkanie odbędzie się w sobotę 22 października. Główna część imprezy zaplanowana jest od godziny 13.00 na placu Corazziego przy radomskim deptaku.  

Będziemy Was wyczekiwali już od godziny 12.00. Na plac Corazziego wjeżdżacie od skrzyżowania ulic Niedziałkowskiego i Żeromskiego, na przeciw restauracji „Teatralna”. Wjazdem i ustawieniem pojazdów kierować będą nasi ludzie w żółtych kamizelkach oraz sympatyczni milicjanci. Imprezę oficjalnie wystartujemy około godziny 13.30. Tak jak w poprzednich latach możecie spodziewać się kilku konkursów dla uczestników jak i dla publiczności na które będzie można zapisywać się w milicyjnej Nysie. Nie przewidujemy wyborów najstarszego auta czy konkursu elegancji, mamy zamiar dobrze się z Wami bawić i na tej zabawie głównie się skupimy. Towarzyszyć nam będą nasi rowerowi znajomi z ekip Sprężystych i Radomskich Składaków, którzy to przy okazji „święta klasyków” organizują rowerowe atrakcje w postaci Zlotu Zabytkowych RowerówZlotu Rowerów z Epoki PRL i Wyścigu Składaków z epoki PRL. Możecie śmiało spakować Wasze „Pelikany”, „Wigry” bądź „Łuczniki” do bagażników i skorzystać zarówno z motoryzacyjnych jak i jednośladowych atrakcji. Na miejscu będziecie mogli skorzystać z usług Antyvegan Bus FoodTruck, do dyspozycji macie także kawiarnie i restauracje rozciągające się na całym deptaku. Jak już uporamy się ze wszystkimi konkurencjami i zapewne powoli zacznie się ściemniać, a niektórzy z Was będą już bardzo zmarznięci wsiądziemy w nasze sprzęty żeby po raz ostatni w tym roku w takiej ekipie przemierzyć krótką drogę ulicami naszego miasta i dotrzeć na radomski Rynek, na którego płycie możemy zaparkować, przybić piątki i jeszcze chwilę porozmawiać. Będzie to ostatni nasz motoryzacyjny przystanek Zakończenia Sezonu i miejsce z którego rozjedziemy się do domów. Jednak to nie będzie koniec naszej wspólnej przygody tego dnia. Kiedy już samochody, motocykle i rowery będą bezpieczne w garażach my udamy się na mniej oficjalną, jednak nie mniej przyjemną część Zakończenia Sezonu 2016, a mianowicie na imprezę do Mojito (ul. Grzecznarowskiego 2), w planach wspólne tańce i integracja do białego rana. Wstęp jest płatny – 20zł Panowie, 10zł Panie. Pamiętajcie o odpowiednim stroju i zasadach panujących w lokalu. Oj, będzie się działo !!! cool Klasyki po raz ostatni w tym sezonie zawładną Radomiem !!!

Żeby formalności było za dość przypominamy warunki uczestnictwa/kwalifikacji pojazdu na nasze imprezy. Do udziału zapraszamy właścicieli pojazdów wyprodukowanych do 1991 roku, których prezentacja nastąpiła jeszcze w latach 80-tych oraz właścicieli zabytkowych rowerów, motocykli i motorowerów. Dopuszczamy do udziału wszystkie modele Poloneza, Fiata 125p i 126p od początku do końca produkcji, a także wszelkiej maści Tarpany, Żuki i Nysy niezależnie od rocznika produkcji. Do udziału dopuszczamy także wszystkie Złombolowe ekipy nie zależnie od roku produkcji pojazdu, którym startowały w Złombolu. Organizator pozostawia sobie możliwość warunkowego dopuszczenia do udziału pojazdów nowszych niż z 1991 roku (np. kiedy auto zostało zaprezentowane jeszcze w latach 80, a jego produkcja w niezmiennej formie była kontynuowana po 1991). Bardzo mile widziane będą epokowe stroje.

Ramowy plan imprezy (godziny mogą ulec zmianom ze względu na ilość uczestników i panujące warunki):

12.00-13.00 – przybycie uczestników na plac Corazziego (ul. Żeromskiego 53)
13.30 – oficjalnie rozpoczęcie „Zakończenia Sezonu 2016 RK”
13.30 – 17.30 – konkursy dla uczestników zlotu
ok. godz. 17.30 – przejazd uczestników zlotu na płytę Rynku
ok. godz. 18.00 – zakończenie zlotu

godz. 21.00 – spotykamy się w Mojito – wstęp na imprezę 20 zł Panowie, 10 zł Panie

Przy wjeździe na imprezę będzie można nabyć pamiątkowe naklejki w cenie 5 zł sztuka.

Link do wydarzenia:  https://web.facebook.com/events/299823163743406

W razie wątpliwości, pytań, albo gdy… chcecie zasponsorować jakąś fajna nagrodę laughing – piszcie na naszego maila: info@radomskieklasyki.pl

fot. Radomskie Klasyki

fot. Piotr Furman

fot. Krzysztof Raczyński