Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » RADOMSKIE KLASYKI NA 25 FINALE WOŚP

RADOMSKIE KLASYKI NA 25 FINALE WOŚP

Zapraszamy na 25 Finał WOŚP w Radomiu pod hasłem „dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”. To już czwarty raz kiedy będziecie mogli spotkać kwestujące Radomskie KlasykiSprężystych i Radomskie Składaki. W tym roku dołącza do nas także Grupa Militarna Pilica. Startujemy 15 stycznia 2017 roku od godziny 13.00 przy placu Jagiellońskim, dokładnie w tym samym miejscu, w którym byliśmy w poprzednich latach. Przygotujcie się na dobrą zabawę do godziny 20.00 kiedy to wystrzeli światełko do nieba. Do udziału zapraszamy pojazdy minimum 25 – letnie, których produkcja modelu rozpoczęła się jeszcze w latach 80 – tych oraz wszystkie Polonezy, Fiaty 126p, Żuki, Tarpany niezależnie od roku produkcji.

Jak co roku zorganizujemy wystawę naszych pojazdów, spodziewajcie się także atrakcji w wojskowym, rowerowym i klasycznym klimacie.

Rowerowe ekipy przygotowały przejażdżki tandemem w okolicach placu Jagiellońskiego oraz po mieście w zamian za datki do naszych puszek WOŚP. Sprężyści przygotowują wystawę zabytkowych rowerów, a z puszkami kwestować będą sprężyste harcerki Madzia i Zuzia. Ponadto na aukcji allegro możecie wylicytować sprężysty kalendarz z NR.1 o tematyce rowerów zabytkowych z oryginalnym autografem Mistrza Polski lat 50-tych w kolarstwie torowym, 9 krotnego złotego medalisty Mistrzostw Polski Stefana Borucza. Ekipa Radomskich Składaków, jak sama nazwa mówi będzie z nami najpopularniejszymi rowerami epoki PRL-u. Na aukcji możecie licytować składakową koszulkę z logiem Radomskich Składaków i rowerem Wigry 3.

Pierwszy raz będzie kwestować z nami będzie Grupa Militarna Pilica. Oprócz znanego Wam pojazdu opancerzonego BRDM-2 oraz wojskowej sanitarki Dodge WC 54 zobaczycie po raz pierwszy w Radomiu pojazd gąsienicowy Volvo BV 202. W planach są też przejażdżki tym nietypowym pojazdem w zamian za datki do puszek WOŚP naszych wolontariuszy.

Tradycyjnie będzie można wybrać się na wycieczkę po ulicach Radomia milicyjną Nysą lub strażackim Żukiem, warunkiem jest uzbieranie 5-6 osobowej grupy i datek wysokości minimum 10 zł od osoby, ponadto będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z naszymi wesołymi milicjantami za datek minimum 5 zł do jednej z naszych puszek WOŚP. Oczywiście nie zabraknie statycznej wystawy naszych pojazdów, a jeśli będziecie chcieli udać się na wycieczkę po mieście którymś z naszych samochodów po prostu pytajcie, w tym dniu wszystko jest możliwe. 

Plan dnia:

godz. 12.00 – 13.00 – przybycie i ustawienie pojazdów (parking przy placu Jagiellońskim)

godz 14.00 – oficjalne rozpoczęcie 25 Finału WOŚP w Radomiu

godz 14.00 – 20.00 – wystawa pojazdów oraz atrakcje przygotowane przez nasze ekipy w zamian za datki do puszek WOŚP :

– przejażdżki tandemem Duet 

– zdjęcia z wesołymi milicjantami (min. 5 zł do puszki WOŚP)

– przejażdżki pojazdem Volvo BV 202

– przejażdżki milicyjną Nysą lub strażackim Żukiem  (grupa min 5-6 chętnych osób, min. 10 zł/osoba do puszki WOŚP)

godz. 20.00 – światełko do nieba

Oczywiście, jeśli chcecie do nas dołączyć swoim klasykiem w ciągu trwania imprezy możecie przyjeżdżać aż do godziny 20.00

Podczas ostatniego, 24 Finału WOŚP zebraliśmy w sumie 3906,73 zł do naszych klasyczno-sprężystych puszek, w tym roku liczymy na więcej, wszystko w zależy od Was. Do zobaczenia !!!