Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » ROZPOCZĘCIE SEZONU 2017 – ZAPOWIEDŹ

ROZPOCZĘCIE SEZONU 2017 – ZAPOWIEDŹ

Pewnie tak samo jak my nie możecie doczekać się imprezy inaugurującej piąty sezon naszych spotkań. Pogoda co prawda niezbyt nas rozpieszcza w ostatnich dniach, jednak liczymy na to że wspólnie uda nam się przegonić zimę, a słońce znowu zagości na radomskim niebie. Zapraszamy na Rozpoczęcie Sezonu 2017 Radomskich Klasyków !!! 

Impreza odbędzie się 23 kwietnia w niedzielę na ulicy Żeromskiego przed Urzędem Miasta oraz na radomskim deptaku, w tym roku mamy możliwość zorganizowania wystawy od ulicy Niedziałkowskiego aż do ulicy Focha, więc miejsca starczy dla wszystkich. Po cichu liczymy na przekroczenie zeszłorocznej liczby 200 uczestników. Oficjalne rozpoczęcie imprezy planujemy około godziny 13.00, a koniec będzie tak naprawdę zależał od Was, bo będziemy razem tak długo jak będziecie mieli na to ochotę. Wjazd na imprezę będzie obywał się od ulicy Niedziałkowskiego (obok Łaźni, na przeciwko restauracji „Teatralna”). Osobom, które będą się posługiwały nawigacją proponujemy wprowadzenie adresu Żeromskiego 56 w Radomiu. Na miejscu słuchajcie poleceń osób w żółtych kamizelkach odblaskowych z logiem Radomskich Klasyków, którzy zajmą się ustawieniem pojazdów.

Ramowy plan imprezy wygląda następująco:

12.00-13.00 – przybycie uczestników na plac przed Urzędem Miasta (ul. Żeromskiego 53)
13.15 – oficjalnie rozpoczęcie imprezy
13.30 – 15,00 – głosowanie na najładniejszy pojazd i najlepiej przerobiony pojazd Rozpoczęcia Sezonu 2017
ok. godz. 15.30 – wręczenie nagród
ok. godz. 16.30 – przejazd ulicami miasta.

Zasady uczestnictwa wyglądają podobnie jak w poprzednich latach, nasza impreza jest w 100% darmowa zarówno dla uczestników, czyli właścicieli pojazdów którzy nas odwiedzą jak i dla osób zwiedzających. Do udziału zapraszamy właścicieli pojazdów wyprodukowanych do 1992 roku, których prezentacja nastąpiła jeszcze w latach 80-tych oraz właścicieli zabytkowych rowerów, motocykli i motorowerów. Dopuszczamy do udziału wszystkie modele Poloneza, Fiata 125p i 126p od początku do końca produkcji, a także wszelkiej maści Tarpany, Żuki i Nysy niezależnie od rocznika produkcji. Do udziału dopuszczamy także wszystkie Złombolowe ekipy nie zależnie od roku produkcji pojazdu, którym startowały w Złombolu. Organizator pozostawia sobie możliwość warunkowego dopuszczenia do udziału pojazdów nowszych niż z 1992 roku (np. kiedy auto zostało zaprezentowane jeszcze w latach 80, a jego produkcja w niezmiennej formie była kontynuowana po 1992). Bardzo mile widziane będą epokowe stroje. Jeśli macie wątpliwości czy Wasz pojazd kwalifikuje się do udziału napiszcie nam wiadomość na facebooku lub maila na adres info@radomskieklasyki.pl , do wiadomości dołączcie 2-3 zdjęcia Waszego pojazdu.

Wzorem Rozpoczęcia Sezonu 2016 w tym roku również przeprowadzimy głosowanie na Najładniejszy Pojazdu Zlotu oraz Najlepiej Przerobiony Pojazd Zlotu, wręczymy także nagrodę dla Najstarszego Pojazdu Zlotu oraz trzy nagrody specjalne dla uczestników, którzy zaskoczą nas czymś najbardziej. Boruch Detailing Studio ufundowało nagrodę o wartości 300 zł dla Najlepiej Utrzymanego Auta Zlotu. Przy wjeździe na plac ulicę Żeromskiego dostaniecie kartkę z numerem, którą musicie umieścić w widocznym miejscu w swoim pojeździe oraz kartę do głosowania w kategoriach Najładniejszy i Najlepiej Przerobiony Pojazd Rozpoczęcia Sezonu 2017. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania podobnie jak w poprzednich latach będzie czuwała milicja, przy milicyjnej Nysie będzie ustawiona „urna” do głosowania. 

Rozpoczęciu Sezonu 2017 będą towarzyszyły dwie imprezy dla miłośników zabytkowych rowerów. Pierwsza z nich to Radomski Rajd Rowerów Zabytkowych organizowany przez Radomski Składaki. Impreza startuję już o godzinie 10.00 sprzed budynku Urzędu Miasta przy ulicy Żeromskiego. W rajdzie jak i wystawie mogą wziąć udział rowery zabytkowe i składaki wyprodukowane do 91-roku. Uczestnicy będą mieli do pokonania około 13 km trasy okraszonej licznymi PKP-ami i zadaniami. Meta przewidziana jest około godziny 13.00 w tym samym miejscu co start, a rowerowi zapaleńcy będą wspólnie z nami podczas całego Rozpoczęcia Sezonu 2017. Zapisywać można się wysyłając zgłoszenie na adres mailowy radomskieskladaki@wp.pl (imię, nazwisko, miasto, rower) lub na starcie do godziny 9.45. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie wydarzenia – https://web.facebook.com/events/131249007386067

Druga rowerowa impreza towarzysząca to Wiosenny Zlot Zabytkowych Rowerów organizowany przez Sprężystych. Zlot odbędzie się w ramach Mobilnego Muzeum Rowerów, którego celem jest powstanie Muzeum Polskich Rowerów Zabytkowych w Radomiu. Podczas imprezy swoją premierę będzie miał bicykl, a chętni będą mogli spróbować swoich sił i odbyć jazdę próbną. Czegoś takiego w Radomiu jeszcze nie było !!! Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na stronie –  https://web.facebook.com/events/1415457718525545

Tegoroczne Rozpoczęcie Sezonu swoim patronatem objęło Radio ESKA.

Będziemy mieli dla Was trochę gadżetów, które będziecie mogli nabyć podczas imprezy. Tradycyjnie będą okazjonalne naklejki oraz naklejki z naszym logo, podobnie jak rok temu będziemy mieli dla Was nasze smycze, nowością będą kamizelki odblaskowe z naszym logo na plecach oraz na piersi i kubki z logo Radomskich Klasyków. Kamizelki, kubki i smycze będą w mocno „limitowanych” ilościach także radzimy śpieszyć się z zakupem. 

Mamy nadzieję, że odwiedzicie nas jeszcze liczniej niż w poprzednich latach i stworzycie po raz kolejny atmosferę święta miłośników zabytkowej motoryzacji !!! To Wy tworzycie tą atmosferę i napędzacie „maszynę” jaką są nasze spotkania. Naszym marzeniem jest pobicie zeszłorocznego rekordu frekwencji. Swoją obecność zapowiadają ekipy z całej Polski m.in Skierniewickie KlasykiOstrowieckie KlasykiKlub SingielGrupa Militarna PilicaŁódzki Ruch KlasykówSzydłowieckie Klasyki, goście z Kielc, Team PolonesKlub Mercedes Radom oraz właściciel pojazdów z wielu miast i miasteczek położonych zarówno blisko Radomia jak i oddalonych od nas nawet o kilkaset kilometrów. Będą z nami fotografowie, a jeśli pogoda pozwoli o ujęcia z powietrza zadba Dron Radom.

Szykujcie się, widzimy się w Radomiu w najbliższą niedzielę 23 kwietnia na Rozpoczęciu Sezonu 2017 !!!

Do zobaczenia !!!

fot. Piotr Furman

fot. 26-600 Foto

fot. Radomskie Składaki

fot. Sprężyści – Radomskie Towarzystwo Retrocyklistów