Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » PODSUMOWANIE ROZPOCZĘCIA SEZONU 2017

PODSUMOWANIE ROZPOCZĘCIA SEZONU 2017

Od Rozpoczęcia Sezonu 2017 minął już prawie tydzień, nadszedł czas kiedy na spokojnie możemy podsumować tą imprezę. 23 kwietnia był dniem wyjątkowym, przede wszystkim dlatego, że tego dnia wkroczyliśmy w piąty sezon naszych spotkań. Największą zagadką imprezy była… pogoda, tego dnia mieliśmy chyba wszystkie pory roku, było słońce, śnieg, wiatr i deszcz. Mimo to odwiedziliście nas licznie, w imprezie wzięło udział ponad 200 pojazdów.

Pierwszy raz w naszej historii zdecydowaliśmy się zorganizować imprezę inaugurującą sezon na radomskim deptaku, głównie ze względu na to, że rok temu na placu przez Teatrem zmieściliśmy się dosłownie na styk. Śmiało możemy powiedzieć, że był to świetny pomysł, to miejsce ma wielki potencjał, oczami wyobraźni widzimy jak na kolejnej imprezie zapełniamy całe Żeromskiego klasykami. Imprezą żyło całe miasto, już od kilku tygodni gościliśmy w lokalnych mediach, głównie na antenie naszego patrona medialnego Radia Eska oraz Vox FM.

Pierwsi goście zaczęli przyjeżdżać już o 11, padający śnieg przywitał ekipę Grupy Militarnej Pilica, następnie wjechało ponad 30 Mercedesów z Klubu Mercedes Radom, chwilę po 12 było Was już ponad 100, a na wjeździe mieliśmy kolejne samochody i motocykle. Do ustawiania pojazdów wykorzystaliśmy deptak aż do „Sezamu”. Skończyliśmy Was liczyć po wydaniu numeru 200 😉 Przyjechały ekipy z całej Polski. Dziękujemy, że tego dnia wybraliście właśnie Radom. Jest to bardzo budujące i motywuje nas do dalszego działania. Warto wspomnieć, że przybyła liczna grupa fanów zabytkowej motoryzacji z Kielc mimo iż w Kielcach nie ma cyklicznych spotkań klasyków. Tak więc Kielce do działania, czekamy aż zorganizujecie się w Kieleckie Klasyki i będziemy odwiedzali Wasze spotkania 😉

Tradycyjnie uczestnicy głosowali między sobą na Najładniejszy i Najlepiej Przerobiony Pojazd Zlotu, wybraliśmy Najstarszy Pojazd Zlotu oraz wręczyliśmy trzy nagrody specjalne, w tym jedną od naszego sponsora Boruch Detailing Studio dla najlepiej utrzymanego pojazdu wybranego przez detailerów. Najładniejszym autem zlotu wybraliście zjawiskowego Jaguara E-Type. Najlepiej przerobionym pojazdem została imprezowa Nysa. Najstarsze auto zlotu to reprezentant lat 30-tych Renault Monaquatre. Nagrodę specjalną od Boruch Detailing Studio otrzymało zielone Bmw e30 323i. Nasze nagrody specjalne powędrowały do srebrnej Corvetty i Bmw e21 Tc Baur.

Cały czas towarzyszyli nam nasi rowerowi zapaleńcy – Radomskie Składaki i Sprężyści. Składaki już z samego rana wystartowały z rowerowym rajdem. Później całość przerodziła się w rowerowy zlot. Sprężyści dali Wam możliwość jazdy bicyklem, który jest jednym z eksponatów Mobilnego Muzeum Rowerów.

Na radomskim deptaku trwała świetna zlotowa atmosfera i pozytywny klimat, który tworzycie. Żeromskiego było wypełnione zarówno ekipami, które przybyły na Rozpoczęcie Sezonu swoimi sprzętami jak i zwiedzającymi mieszkańcami Radomia. Mamy nadzieję, że za rok będzie nas jeszcze więcej. Po głowie już chodzi nam pomysł zorganizowania dwudniowego zlotu w Radomiu z prezentacją aut, konkursem elegancji i innymi atrakcjami 😉

Tuż przed 17.00 ruszyliśmy jeszcze na przejazd ulicami Radomia, po którym wróciliśmy jeszcze na deptak, gdzie rozmowom nie było końca i ostatecznie byliśmy w domach dopiero po 19-tej. Jeszcze raz wielkie podziękowania dla Was, za to że mimo pogodowych niedogodności przyjechaliście na Rozpoczęcie Sezonu 2017 Radomskich Klasyków i stworzyliście atmosferę święta miłośników zabytkowej motoryzacji !!! Podziękowania dla całej ekipy, która zajęła się organizacją imprezy !!! Podziękowania dla Boruch Detailing Studio za wspaniałe nagrody !!! Podziękowania dla Dron Radom i wszystkich naszych fotografów za zdjęcia i film 😉 Wielkie dzięki dla Radia Eska i Vox FM, a w szczególności naszego zaprzyjaźnionego reportera Jacka za promocję imprezy 😉 Podziękowania dla miasta za możliwość zorganizowania zlotu w samym sercu Radomia !!!

Najbliższy spot Radomskich Klasyków odbędzie się 7 maja o godzinie 17.00 na placu przed Teatrem, będziemy spotykali się co 2 tygodnie w tym miejscu do 30 czerwca, co będzie później czas pokaże… ze względu na remont placu będziemy musieli opuścić to miejsce, być może na zawsze, także poszukiwania nowej klimatycznej miejscówki trwają 😉 

W tą niedzielę, czyli 30 kwietnia zapraszamy na Powitanie Sezonu 2017 Skierniewickich Klasyków. My też tam będziemy. Wspólny wyjazd startuje o 9.00 ze stacji Lotos przy rondzie warszawskim. 

Do zobaczenia na klasycznym szlaku !!!

fot. Dron Radom

fot. Karolina Falkiewicz

fot. Krzysztof Raczyński

fot. Bartek Jakubowski

fot. Michał Białek