Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » ROZPOCZĘCIE SEZONU 2018 – PODSUMOWANIE

ROZPOCZĘCIE SEZONU 2018 – PODSUMOWANIE

Minął już ponad tydzień od Rozpoczęcia Sezonu 2018 z Radomskimi Klasykami, a my dalej nie możemy wyjść z podziwu dla Was – uczestników. Po cichu liczyliśmy na pobicie zeszłorocznego rekordu frekwencji i na przekroczenie magicznej bariery 300 uczestników, tymczasem było Was ponad 400 !!!! Jest to liczba prawie dwa razy większa niż na Rozpoczęciu Sezonu 2017. Dziękujemy, że tego dnia wybraliście właśnie naszą ekipę i nasze miasto !!!

Cofnijmy się w czasie, pewnie zastanawiacie się jak doszło do tego że zagościliśmy na Automobilklubie Radomskim. Pomysł ten był w naszych głowach już od dłuższego czasu, jednak nie do końca byliśmy przekonani, że może się to udać. W tym roku postanowiliśmy spróbować, umówiliśmy się na rozmowę, która przebiegła bardzo pozytywnie, pracownicy jak i prezes Automobilklubu Radomskiego pan Aleksander Gajewski podeszli z entuzjazmem do naszej inicjatywy, mogliśmy liczyć na ich wsparcie i pełne zaangażowanie od pierwszego spotkania aż do samej imprezy za co bardzo dziękujemy. Oczywiście nie możemy zapomnieć o tym, że Automobilklub Radomski obchodzi w tym roku jubileusz 60-lecia co tym bardziej zmotywowało nas do pracy. Do obchodów tej okrągłej rocznicy wrócimy jeszcze później przy okazji imprez na terenie Automobilklubu Radomskiego, w których będziemy uczestniczyli.

Przygotowania do imprezy to intensywne 2 miesiące naszej pracy, pracy zgranej ekipy na którą można było liczyć w każdej sytuacji. Każdy wykonywał swoje obowiązki sumiennie, spotkania, logistyka, projekty, nagrody, wydruki, promocja, zgłoszenia, praca na miejscu w dniu imprezy, wiele wyrzeczeń, jednak Wy – uczestnicy pokazaliście nam, że było warto, satysfakcja jaką nam daliście jest nieoceniona i motywuje do dalszych działań.

Po raz pierwszy zdecydowaliśmy się na wprowadzenie zapisów na naszą imprezę. Zgłosiło się nieco ponad 200 uczestników, liczyliśmy na sukces w postaci 300 ekip, które przybędą na naszą imprezę. Byliśmy na miejscu od 9.00, a pierwsi gości zaczęli przyjeżdżać już przed 10.00, około godziny 11.00 mieliśmy zapełnioną połowę miejsc co zapowiadało konkretną imprezę. Trochę zakorkowaliście Radom i naszą bramę, a w szczytowym momencie na terenie Automobilklubu Radomskiego było ponad 400 zabytkowych pojazdów począwszy od rowerów, przez motorowery i motocykle, aż do samochodów. Stworzyliście największą imprezę motoryzacyjną w Radomiu !!! Możemy zaryzykować stwierdzenie, że był to największy zlot motoryzacyjny w historii naszego miasta, bynajmniej my większej imprezy nie pamiętamy.

Mogliśmy gościć uczestników z całego kraju, nie sposób wymienić tutaj wszystkie ekipy i miasta które do nas zawitały, więc napiszemy po prostu Wielkie Brawa dla Was i jeszcze raz Dzięki za to, że wybraliście Radom i ekipę Radomskich Klasyków. Stworzyliście klimat motoryzacyjnego święta w miejscu z historią jakim jest Automobilklub Radomski, pokazaliście jak świetnie potraficie się zintegrować nie zależnie od tego czym jeździcie czy skąd jesteście.

Tradycyjnie nagrodziliśmy pojazdy w różnych kategoriach, najstarszym pojazdem zlotu został motocykl BMW R2 z 1933 roku, który zwyciężył także w konkursie na jednoślad zlotu, w konkursie elegancji zwyciężył przedwojenny samochód marki Rosengart z 1938 roku, pojazd ten zdobył także nagrodę przyznawaną przez Automobilklub Radomski oraz Boruch Detailing Studio, najlepiej stuningowanym klasykiem został Polonez „Borewicz”, Patynę Zlotu zgarnął Vw Derby, nagrodzę Radia Rekord Warszawa M20 z 1962 roku, a za felgę zlotu zostało wyróżnione Bmw e30 323i z 1983 roku, wyróżnienie od K&J Garage dostał żółty Vw Golf I z 1980 roku, Freshtimerem imprezy został Dodge Viper RT10 z 1995 roku. Na naszej imprezie mogliście zobaczyć zabytkowe Toyoty z kolekcji GT-Four.pl Romanowski Classic Cars.

Teraz czas na dalszą pracę i cykliczne spotkania Radomskich Klasyków. W tym sezonie musimy znaleźć nowe miejsce naszych spotkań. Plac Jagielloński jest w remoncie i wszystko wskazuje na to, że nie wrócimy tam szybko… W najbliższą niedzielę 6 maja o godzinie 17.00 zapraszamy na spot przed dawną Fabryką Broni przy ulicy Przemysłowej, będziemy testowali to miejsce pod kątem naszych imprez, a za tydzień sprawdzimy kolejną miejscówkę. Na pewno w tym roku pojawimy się jeszcze na Automobilklubie Radomskim, a także szykujemy dla Was niespodziankę, lecz o tym jaką dowiecie się w swoim czasie.

Nie byłoby naszej imprezy i tego całego sukcesu bez naszych patronów, partnerów i sponsorów. Chcemy podziękować Prezydentowi Miasta Radomia za objęcie naszej imprezy Honorowym Patronatem, Radomskiej Grupie Mediowej, Radiu Rekord, Telewizji Dami, Cozadzień.pl, 7 dni za promowanie nas przed imprezą, w jej trakcie jak i po zakończeniu. Jeszcze raz wielkie podziękowania dla Automobilklubu Radomskiego za pomoc, wsparcie i wiarę w nasz projekt. Dziękujemy naszym sponsorom za zaufanie, wsparcie, nagrody, vouchery i pomoc jaką nam okazali,  Alpina – Ubezpieczenia wzięła na siebie cały ciężar ubezpieczenia naszego eventu, Full Media za sprzęt grający, bez Was nie byłoby nas dziś słychać, Lakiernia Proszkowa BartPol i Klima4u.pl za przygotowanie nagród, KLATAart za nagrodę specjalną, Dron Radom za przygotowanie projektów graficznych, zdjęcia z powietrza, wydruki i naklejki, LaSpeziaK&J Garage, BPS Technology Patryk Stachowicz, Cooligans KOMINY COOL Z ZALOŻENIA, Before – Najlepsze Miejsce Na StartMascar Sebastian WolakAUTO Naprawa WiązowskiAutomar Centrum ZawieszeńKrown Polska – zabezpieczenia antykorozyjneMax-Now polmedia.netBoruch Detailing StudioCukiernia CiachoMasterCars DuszaPol-PożOSP PodpalaczBacon Butty i Mleczna dziękujemy za wspaniałe zaplecze gastronomiczne. 

Mamy nadzieję, że się podobało, my bierzemy się do dalszej pracy, a Was zapraszamy na nasze spoty, zloty i imprezy w sezonie 2018 !!!

fot. Piotr Furman

fot. Piotr Czyż

fot. Self Vision

fot. Jacek Fab..

fot. Dron Radom