Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » CLASSIC & YOUNGTIMER SHOW 2018

CLASSIC & YOUNGTIMER SHOW 2018

Nadszedł czas żeby podzielić się z Wami naszym najnowszym projektem – Classic & Youngtimer Show. Imprezę tą będziemy tworzyć w Targach Kielce, a tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 7-8 lipca 2018 w halach C i A tego obiektu. 

Obserwując „rynek” imprez w formie targów pojazdów zabytkowych, bywając i wystawiając się na takich eventach w naszym kraju postanowiliśmy zrealizować własną imprezę w tym właśnie klimacie. Na przeciw naszej inicjatywie wyszły Targi Kielce, które to zaoferowały możliwość stworzenia naszej imprezy w swoim obiekcie w tym samym terminie co tegoroczny DUB IT Tuning Festival. Naszym celem na ten rok jest zebranie ponad 100 wyselekcjonowanych pojazdów zabytkowych w hali C kieleckiego obiektu, a w perspektywie 3 kolejnych lat stworzenie najlepiej zorganizowanej imprezy tego typu dla miłośników i właścicieli pojazdów zabytkowych. 

Kluczowym słowem na naszej imprezie jest „selekcja”. Stawiamy na jakość, a nie na ilość wystawianych pojazdów. Każde zgłoszenie zostanie rozpatrzone osobno, wystawcy indywidualni kluby jak i wystawcy komercyjni zobowiązani są przesłać nam listę wystawianych pojazdów wraz ze zdjęciami do akceptacji. Pewnie niektórzy z Was zadają pytanie dlaczego, przecież byliśmy na wielu takich imprezach w Polsce i wszędzie mogliśmy się wystawiać bez żadnych zdjęć, zgłoszeń, akceptacji ? A no dlatego, że dla nas miłośników i właścicieli pojazdów zabytkowych nie do przyjęcia jest widok pojazdów, którym daleko brakuje do statusu chociażby youngtimera, a które wystawianie są na wielu imprezach tego typu obok aut zabytkowych. 

Do uczestnictwa w Classic & Youngtimer Show 2018 dopuszczamy pojazdy (samochody, motocykle, motorowery) wyprodukowane do 1989 roku (po uprzedniej selekcji) oraz zgłoszone wcześniej pojazdy Złombolowe, które zostaną umieszczone w specjalnej strefie. W szczególnych przypadkach dopuszczamy do udziału pojazdy wyprodukowane po 1989 roku, pod warunkiem, że są wyjątkowe i w najbliższym czasie osiągną status youngtimera. Zgłaszać mogą się wystawcy indywidualni, kluby i stowarzyszenia zrzeszające właścicieli pojazdów zabytkowych oraz wystawcy komercyjni z branży pojazdów zabytkowych. Wystawienie pojazdu zabytkowego na naszej imprezie dla wystawców indywidualnych, klubów i stowarzyszeń jest w 100% darmowe. Mamy nadzieję, że stworzycie z nami niepowtarzalny klimat pierwszej edycji Classic & Youngtimer Show. Zgłoszenia możecie wysyłać na maila zgloszenia@classicyoungtimershow.com 

W naszym rozumieniu klasyk to pojazd wyprodukowany do roku 1970, a mianem youngtimera określamy pojazdy z lat 1970-1989 i tych zasad trzymali się będziemy przy wyborze aut, które będzie mogli zobaczyć na naszej imprezie. Cel jakim się kierujemy to stworzenie najlepszej w Polsce wystawy pojazdów zabytkowych, gdzie nic nie dzieje się z przypadku, gdzie każdy znajdzie coś, dzięki czemu będzie mógł przenieść się w klimat minionych epok.

Hale Targów Kielce podczas Classic & Youngtimer Show 2018 oraz DUB IT Tuning Festival 2k18 będą otwarte:

Sobota 7 lipca
Godziny: 10:00-22:00

Niedziela 8 lipca
Godziny: 10:00-18:00

Bilety na imprezę w cenie 35 zł upoważniające do korzystania ze wszystkich atrakcji podczas Classic & Youngtimer Show 2018 oraz DUB IT Tuning Festival 2k18  będziecie mogli nabyć w kasach przed wejściem oraz w przedsprzedaży internetowej – https://ticket.targikielce.pl/