Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » ROZPOCZĘCIE SEZONU 2020 – ZAPOWIEDŹ

ROZPOCZĘCIE SEZONU 2020 – ZAPOWIEDŹ

Tegoroczna zima bardziej przypomina wiosnę, dlatego nie możemy doczekać się Rozpoczęcia Sezonu 2020 Radomskich Klasyków, które odbędzie się 19 kwietnia na radomskim deptaku. Szykujemy dla Was największe motoryzacyjne wydarzenie w Radomiu na którym znajdziecie najwyższe stężenie klasycznej motoryzacji jakie dotąd widzieliście, nie zabraknie także kilku niespodzianek i znanych gości. 

Zacznijmy od prowadzących nasz event, to dobrze znany Wam duet Rafał Jemielita i Jarek Maznas. Wzorem poprzednich edycji będziecie mogli podjechać swoimi pojazdami pod scenę, wejść na nią i opowiedzieć swoją klasyczną historię. Jesteśmy bardzo ciekawi czym nas zaskoczycie w tym roku? Nasza impreza odbędzie się w ścisłym centrum Radomia, na ulicy Żeromskiego oraz na placu Corazziego. Oczywiście spośród uczestników zlotu wybierzemy pojazdy, które nagrodzimy w różnych kategoriach konkursowych, takich jak najstarsze auto, czy najbardziej spatynowany pojazd, odbędzie się też tradycyjny konkurs elegancji. To nie koniec atrakcji jakie na Was czekają tego dnia, jednak o kolejnych będziemy Was informowali w następnych artykułach. 

Wybierając się na Rozpoczęcie Sezonu 2020 Radomskich Klasków musicie pamiętać o zasadach uczestnictwa. Do udziału dopuszczamy wszystkie pojazdy których prezentacja modelu nastąpiła do 1989 roku oraz wszystkie modele Poloneza, Fiata 125p i 126p od początku do końca produkcji, a także wszelkiej maści Tarpany, Żuki i Nysy niezależnie od rocznika produkcji. Do udziału dopuszczamy także wszystkie Złombolowe ekipy niezależnie od roku produkcji pojazdu, którym startowały w Złombolu. W szczególnych przypadkach możemy dopuścić do udziału nowsze pojazdy ze względu na ich unikatowość. Jeśli macie jakieś wątpliwości pytajcie przez Facebooka lub piszcie na info@radomskieklasyki.pl . Kolejna ważna informacja, nie musicie się nigdzie wcześniej rejestrować, przyjeżdżacie na miejsce, stajecie w kolejce do wjazdu, opłacacie wpisowe i jesteście z nami. Wpisowe wynosi 20 zł od pojazdu. Wjeżdżacie przez bramę wjazdową na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Niedziałkowskiego, przy Łaźni. Każdy uczestnik otrzyma zlotową naklejkę oraz plakat wydarzenia. Klasyki to nie tylko samochody, przyjeżdżajcie wszystkim co zabytkowe, motocyklami, rowerami, motorowerami, pojazdami wojskowymi, dla każdego znajdziemy miejsce.

Plan Rozpoczęcia Sezonu 2020 Radomskich Klasyków :

Miejsce: ul. Żeromskiego, plac Corazziego, Radom

11.00 – otwarcie wjazdu dla uczestników (skrzyżowanie ulicy Żeromskiego i Niedziałkowskiego, przy „Łaźni”)
13.00 – oficjalnie rozpoczęcie imprezy, powitanie uczestników
13.00 – 16.00 – prezentacje pojazdów, rozmowy na scenie 
16.00 – 17.00 wręczenie pucharów i nagród dla uczestników
18.00 – zakończenie imprezy, zamknięcie bramy wjazdowej

Wpisowe: 20 zł za pojazd (niezależnie od ilości osób w pojeździe)

Impreza jest darmowa dla zwiedzających.

Pamiętajcie, 19 kwietnia wszyscy widzimy się na Rozpoczęciu Sezonu 2020 Radomskich Klasyków i wspólnie stworzymy największy klasyczny event w naszej historii. 

fot. Grzegorz Chochół

fot. Piotr Furman