Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » FOTOSPOT #1, CZYLI ZACZĘŁO SIĘ W RADOMIU

FOTOSPOT #1, CZYLI ZACZĘŁO SIĘ W RADOMIU

Sezon 2020 w świecie motoryzacyjnym stoi pod znakiem odwoływanych imprez, a cały ruch przenosi się do świata wirtualnego. Dla nas osobiście pierwszym poważnym znakiem, że może być ciężko spotkać się normalnie w tym roku było odwołanie targów Techno Classica Essen. Mieliśmy już przygotowany wyjazd do Niemiec, kupione bilety samolotowe, zarezerwowany hotel i auto na miejscu, jednak COVID-19 pokrzyżował nasze plany. Później przyszedł czas na Polskę i wiadomości o kolejnych odwoływanych targach, zlotach, spotach i rozpoczęciach sezonu. Nie ominęło to też naszej ekipy, musieliśmy zmienić termin Rozpoczęcia Sezonu 2020, które odbędzie się wtedy gdy sytuacja epidemiczna w naszym kraju na to pozwoli. Siedząc tak trochę bezczynnie wpadliśmy na pomysł FotoSpotu, czyli akcji podczas której Wy jeździcie klasykami po mieście, w wyznaczonych miejscach czekają na Was fotografowie, robią Wam zdjęcia, które trafiają później do facebookowych albumów. Od pomysłu do wprowadzenia go w życie minął tydzień, pierwszy FotoSpot odbył się 26 kwietnia i to był strzał w dziesiątkę. Obecnie mamy wysyp tego typu eventów, które są kopią naszego pomysłu pod różnymi nazwami typu DriveSpot czy FotoDrive, co oznacza że nasza inicjatywa przypadła wszystkim do gustu. Można powiedzieć, że wyznaczyliśmy nowy sposób na motoryzacyjne spotkania w czasie pandemii koronawirusa w Polsce. 

Przejdźmy do tego co wydarzyło się na naszym pierwszym FotoSpocie. Wyznaczyliśmy 4 miejsca: ulica Sienkiewicza w okolicach Katedry i Parku, ulica Struga przy kładce między placem Jagiellońskim, a Galerią Słoneczną, Dworzec PKP i Rynek. Czekało tam sześciu fotografów: Grzegorz ChochółWladimir AutomotiveDron RadomKproductionsFiołek Art Pl i Zawolno. Zaczęliśmy o godzinie 16.00, już jadąc na pierwszą miejscówkę mijaliśmy klasyki i youngtimery pojawiające się z każdej strony. Nie podaliśmy kolejności w jakiej trzeba się poruszać pomiędzy wyznaczonymi punktami, każdy miał zupełną dowolność w poruszaniu się po mieście, niektórzy jeździli sami, inni w grupach, czasem można było zobaczyć jak na światłach stoi kilkanaście zabytkowych samochodów, innym razem podczas dojazdu do skrzyżowania z każdej strony nadjeżdżali uczestnicy FotoSpotu. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem jak pozytywnie odebraliście nasz pomysł, niektórzy z Was zrobili kilkaset kilometrów żeby odwiedzić Radom, oprócz samochodów jeździły z nami motocykle, motorowery i rowery, a nawet Autosan, którego oklejenie wskazuje na to, że przyjechał do nas z Piaseczna. FotoSpot zakończył się po półtorej godziny, był to niezwykle pozytywny czas, czas na jaki czekaliśmy od zeszłorocznej jesieni, widok Waszych pojazdów na ulicach Radomia był niesamowity, do tego wiele uśmiechów, pozytywnych emocji, pozdrawianie się na drodze, widać było jak bardzo brakuje nam normalnych spotkań. Fotografowie zrobili kawał świetnej roboty, dzięki ich pracy pojawiło się blisko 1000 zdjęć Waszych pojazdów przemierzających ulice Radomia.

Zdjęcia z FotoSpotu #1 możecie znaleźć tutaj:

Grzegorz Chochół – galeria 1galeria 2galeria 3

Wladimir Automotive – galeria 

Dron Radom – galeria

Kproductions – galeria

Zawolno – galeria

Fiołek Art Pl – galeria

Cały czas czekamy na powrót do normalności, chyba nikt nie jest w stanie powiedzieć kiedy to nastąpi, jednak nie planujemy próżnować i już teraz zapraszamy Was na drugi radomski oryginalny i niepowtarzalny FotoSpot, który obędzie się w czerwcu. Jest to jedyna forma spotkań na jaką możemy sobie obecnie pozwolić i musi nam ona wystarczyć w oczekiwaniu na „Rozpoczęcie Sezonu jak za starych czasów”. Trzymajcie się zdrowo !!!