Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » ZAPOWIEDŹ IV RAJDU RADOMSKICH KLASYKÓW

ZAPOWIEDŹ IV RAJDU RADOMSKICH KLASYKÓW


Do IV Rajdu Radomskich Klasyków pozostało mniej niż 24 godziny. Jutro, 22 sierpnia 2020 roku o godzinie 9.00 otworzymy Biuro Rajdu nad zalewem „Brody Iłżeckie„, a około godziny 10.15 na trasę wyjedzie pierwsza załoga, aby zmierzyć się z ponad 70 kilometrami zadań, pytań i prób, które dla Was przygotowaliśmy. W tym artykule postaramy się przybliżyć Wam formę rajdu, przygotować Was na to co może się wydarzyć, jednak dokładnych szczegółów zdradzać nie będziemy, poznacie je w sobotę poruszając się drogami powiatu starachowickiego.

Dwie pierwsze podstawowe informacje to start i meta. Startujemy z parkingu nad zalewem Brody Iłżeckie, przy skrzyżowaniu ulicy Starachowickiej i Poprzecznej. Metę zaplanowaliśmy w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach (wjazd od ulicy Wielkopiecowej)

Ramowy Plan IV Rajdu Radomskich Klasyków 22.08.2020:

godz. 9.00 – otwarcie biura rajdu, wydawanie zestawów startowych
godz. 10.00 – odprawa dla uczestników
godz. 10.15 – start pierwszej załogi
godz. 14.00 – otwarcie mety rajdu w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach
godz. 15.00 – 17.00 – zwiedzanie Muzeum w grupach z przewodnikiem, ognisko dla uczestników (uczestnicy przygotowują kosze piknikowe we własnym zakresie, zwiedzanie od godziny 16.00)
godz. 17.30 – ogłoszenie wyników
godz. 18.00 – zakończenie imprezy.

Regulamin Rajdu

Lista startowa

Każdy z uczestników po rejestracji w Biurze Rajdu otrzyma zestaw materiałów rajdowych. W skład tego zestawu wchodzić będzie itinerer oraz choinka nawigacyjna, które to będą wyznaczały trasę którą będziecie się poruszać podczas rajdu. Przed startem, w piątkowe popołudnie warto przypomnieć sobie zasady korzystania z tych form nawigacji. My polecamy do tego celu artykuły ze stron Polskiego Związku Motorowego oraz Stada Baranów, możecie też rozwiązać szybki quiz. Przed startem pierwszej załogi odbędzie się jeszcze odprawa podczas której wyjaśnimy Wam dokładnie co czeka Was na trasie rajdu, omówimy materiały rajdowe, wyjaśnimy zasady wypełniania karty drogowej i będziemy odpowiadali na Wasze pytania. Start pierwszej załogi planujemy na godzinę 10.15, a kolejni zawodnicy będą startowali w 1 minutowych odstępach czasu. Na trasie rajdu natraficie na Próbę Sprawnościową oraz Punkt Kontroli Przejazdu, będziecie musieli znajdować odpowiedzi na pytania, wyszukiwać zdjęcia i rozwiązywać zadania.

Długość trasy wynosi niewiele ponad 70 kilometrów. Mamy nadzieję że uda Wam się ją pokonać w czasie mniej więcej pięciu godzin i Wszyscy dotrzecie na metę rajdu. Jeśli się zgubicie, okaże się że trasa będzie dla Was za trudna lub wydarzy się coś co spowoduje, że będziecie musieli przerwać pokonywanie trasy możecie udać się bezpośrednio do Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach (wjazd od ulicy Wielkopiecowej), meta rajdu będzie otwarta od godziny 14.00. Na mecie rajdu od godziny 15.00 będzie przygotowane miejsce na ognisko, zabierzcie ze sobą kosze piknikowe, jeśli tego nie zrobicie możecie odwiedzić jeden z pobliskich sklepów i zaopatrzyć się ogniskowy prowiant. Zwiedzanie z przewodnikiem rozpoczniemy około godziny 16.00, a około godziny 17.30 chcielibyśmy ogłosić wyniki rajdu. Nagrody będą przyznawane za zajęcie miejsc od I do III w klasyfikacji ogólnej, za zajęcie miejsc od I do III w próbie sprawnościowej, najstarszy pojazd biorący udział w rajdzie, przyznamy także jedną nagrodę specjalną. Upominki do pucharów ufundował  Art Shine – Profesjonalna Chemia Motoryzacyjna

Podsumowując, przygotujcie się na około 5-6 godzin niełatwej zabawy mierząc się z zadaniami i pytaniami, które dla Was przygotowaliśmy na trasie rajdu. Przypomnijcie sobie wcześniej zasady korzystania z itinerera oraz choinki nawigacyjnej. Nie zapomnijcie wziąć ze sobą czegoś do picia i jedzenia, bo zapowiada się słoneczny dzień w pojazdach bez klimatyzacji, pamiętajcie o środkach ochrony osobistej przed COVID-19, takich jak maseczki i płyny do dezynfekcji. Zabierzcie pozytywną energię, dobry nastrój i przybywajcie na start IV Rajdu Radomskich Klasyków !!!

fot. Piotr Furman