Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » ROZPOCZĘCIE SEZONU 2021 – ZAPOWIEDŹ

ROZPOCZĘCIE SEZONU 2021 – ZAPOWIEDŹ


Rozpoczęcie Sezonu 2021
 startuje w niedzielę 4 lipca od godziny 14.00 na radomskim deptaku. Losy tej imprezy od dłuższego czasu nie były jasne. Pandemia krzyżowała nam plany w 2020 roku, kiedy to byliśmy zmuszeni odwołać imprezę rozpoczynającą sezon naszych spotkań. Na ratunek przyszły nam autorskie FotoSpoty, jednak ciągle brakowało nam statycznych eventów. Nie poddawaliśmy się, aż w tym roku przyszedł czas, w którym możemy się spotkać jak kiedyś. Musimy jednak pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa i stosowaniu się do panujących obostrzeń.

W trakcie naszego spotkania będziemy wspierać Stowarzyszenie „Do Celu”, które zajmuje się pomocą osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom. Na wjeździe, jak i w innych miejscach spotkacie wolontariuszy z puszkami. Liczymy na Wasze wsparcie, wynik zbiórki podamy w naszych mediach społecznościowych. W naszą akcję włączył się Pan Artur Golibroda, który na jednym z pickupów wystawi fotel do strzyżenia i w zamian za wrzutkę do puszki będzie można przyciąć brodę lub włosy. Razem z nami na radomskim deptaku będzie Kameralne Lato, które rozpocznie swoje 14 Ogólnopolskie Spotkania Filmowe. Po naszej imprezie, o godzinie 21.30 będziecie mogli wybrać się na kino samochodowe na parkingu przy Castoramie. Tradycyjnie przyznamy nagrody w różnych kategoriach. Imprezę poprowadzi dobrze Wam znany duet Rafał Jemielita i Jarek Maznas. Na placu Corazziego będą na Was czekały food trucki Bacon Butty OSP Podpalacz.

Na Rozpoczęcie Sezonu 2021 wjeżdżamy wjazdem na deptak przy skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Niedziałkowskiego (przy Łaźni). Brama wjazdowa będzie otwarta od godziny 12.00, a impreza ze sceny startuje o 14.00. Radzimy nie czekać z wjazdem do ostatniej chwili, bo im bliżej godziny 14.00 tym większy będzie korek na wjeździe. Na terenie imprezy poruszamy się z prędkością 5km/h, nie zastawiamy bram i chodników, zostawiamy przejazd dla służb porządkowych, uważamy na pieszych i rowerzystów, stosujemy się do poleceń osób z obsługi w żółtych kamizelkach. 

Ramowy plan Rozpoczęcia Sezonu 2021 Radomskich Klasyków:Data: 04.07.2021Adres: ul. Żeromskiego 53 – Plac Corazziego, RadomPlan imprezy:12.00 – otwarcie bram dla uczestników12.00-14.00 – przyjazd uczestników14.00 – oficjalne powitanie gości14.00-17.00 – prezentacje pojazdów, rozmowy na scenie17.00 – 18.00 wręczenie pucharów i nagród dla uczestników.19.00 – zakończenie imprezy, zamknięcie bram wjazdowych 

 Do udziału dopuszczamy wszystkie pojazdy których prezentacja modelu nastąpiła do 1989 roku oraz wszystkie modele Poloneza, Fiata 125p i 126p od początku do końca produkcji, a także wszelkiej maści Tarpany, Żuki i Nysy niezależnie od rocznika produkcji. Do udziału dopuszczamy także wszystkie Złombolowe ekipy niezależnie od roku produkcji pojazdu, którym startowały w Złombolu. W szczególnych przypadkach organizator może dopuścić do udziału nowsze pojazdy ze względu na ich unikatowość. Jeśli macie wątpliwości czy Wasz pojazd może wziąć udział w naszej imprezie pytajcie wcześniej, w ten sposób unikniecie rozczarowania kiedy cofniemy Was na wjeździe. Impreza odbędzie się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Radomia. Pamiętajcie, 4 lipca wszystkie klasyczne drogi prowadzą do Radomia !!! fot. Piotr Furman , Szymon Krajewskiplakat: Grzegorz Chochół, Daniel Staszewski, Błażej Nogalski