Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » RK CLASSICS 2022

RK CLASSICS 2022

RK CLASSICS to impreza, która pojawia się po raz pierwszy w naszym kalendarzu w sezonie 2022. Pewnie wszyscy zadajecie sobie pytanie o co chodzi? Postanowiliśmy zrezygnować z organizacji zakończeń i rozpoczęć sezonu na rzecz jednego dużego eventu, którego poziom sięgnie jeszcze wyżej niż nasze dotychczasowe imprezy. Już teraz nasze spotkania mają zasięg ogólnopolski, ale chcielibyśmy żeby dzięki RK CLASSICS nasze eventy sięgnęły dalej, poza granice naszego kraju. Chcemy też promować Radom i pokazywać go naszym gościom, bo to miejsce, które mamy w sercach. Mamy nadzieję, że nam zaufacie i będziecie z nami 3 lipca w Radomiu.

Na początek przekażemy Wam informacje organizacyjne. RK CLASSICS 2022 odbędzie się 3 lipca w Radomiu na placu Corazziego oraz deptaku – ulicy Żeromskiego. Oficjalne rozpoczęcie imprezy ze sceny to godzina 14.00, jednak będziemy Was wpuszczać już wcześniej, od godziny 12.00, tak żeby każdy kto przybędzie zaparkował do początku eventu. Od godziny 14.00 do 18.00 odbędą się prezentacje pojazdów przy scenie, a po godzinie 18.00 wręczymy puchary dla zwycięzców w konkursowych kategoriach. RK CLASSICS 2022 zakończy się o godzinie 19.00. Na imprezę nie ma zapisów, wjazd jest darmowy, ale trzeba spełnić kryteria dopuszczenia pojazdów oraz nie czekać z przyjazdem do ostatniej chwili, gdyż będziemy mogli zmieścić maksymalnie 400 pojazdów. Do udziału bez ograniczeń dopuszczamy wszystkie pojazdy których prezentacja modelu nastąpiła do 1989 roku oraz wszystkie modele Poloneza, Fiata 125p i 126p od początku do końca produkcji. Jeśli chcecie przyjechać pojazdem zaprezentowanym po 1989 roku typu BMW M3 e36, czy Mitsubishi Lancer EVO V to jest taka możliwość, ale po wcześniejszym wysłaniu zgłoszenia wraz ze zdjęciami na naszego maila – info@radomskieklasyki.pl lub w wiadomości na messengerze. Będziemy limitować ilość takich pojazdów i wybierać tylko najlepsze z nich.

W tym roku będziemy chcieli podzielić pojazdy na kilka stref, pewne już jest przybycie pojazdów przedwojennych, które stworzą jedną z nich. Ponadto wspólnie staną modele Poloneza prezentujące przekrój produkcji tego auta. Nie zabraknie też super samochodów z lat 70,80 i 90-tych oraz amerykańskich muscle cars. Zachęcamy Was do prezentacji swoich pojazdów przy scenie i rozmowy z prowadzącymi naszą imprezę. Zapowiada się też bardzo mocna ekipa fotografów. Na tą chwilę to wszystko, o pozostałych atrakcjach związanych z RK CLASSICS 2022 będziemy informowali Was w kolejnych artykułach. Pamiętajcie – widzimy się 3 lipca w Radomiu na najlepszej imprezie dla klasyków na jakiej będziecie !!!

fot. Grzeechoo fotografia