Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » Kto może, a kto nie, czyli o zasadach uczestnictwa

Kto może, a kto nie, czyli o zasadach uczestnictwa

W odpowiedzi na to co obserwujemy wpuszczając Was na nasze spotkania postanowiliśmy raz jeszcze wyjaśnić kryteria uczestnictwa w eventach RK. Główne kryterium to wiek pojazdu. Nasze zasady mówią jasno, że pojazd musi być modelowo zaprezentowany do 1989 roku. Co to oznacza w praktyce? A to, że możecie przyjechać takim samochodem jak Bmw e34, Mercedes W124, czy Lexus LS400 UCF10 wyprodukowanym w 1992,a nawet 1994 roku, gdyż prezentacja modelu nastąpiła jeszcze przed 1989 rokiem. Ta zasada wydaję się dosyć prosta do zrozumienia. Powiemy wprost, nie zależy nam na ilości pojazdów, które do nas przyjeżdżają, dla nas najważniejsza jest jakość naszych spotkań. Samochody z końcówki lat 90, początku 2000, czy modele, które cały czas bez problemu spotykamy na ulicy to nie są klasyki. Oczywiście możecie zadać nam pytanie, a ja mam samochód z 1994 roku, ma prawie 30 lat więc czemu nie mogę? Dla takich sytuacji przygotowaliśmy specjalne rozwiązanie, ale o tym poniżej.

Czasem może zdarzyć się tak, że ze względu na stan, unikatowość modelu albo po prostu ze względu na nasze subiektywne odczucia uznamy, że jakiś pojazd nie spełniający kryterium prezentacji modelu do 1989 roku może się pojawić na naszym spotkaniu. Jednak żeby do tego doszło to najpierw należy się z nami skontaktować, wysłać kilka zdjęć, my musimy je zweryfikować i ocenić czy zgłaszany pojazd nam pasuje czy nie. Absolutnie nie ma możliwości przyjechania czymś nowszym od tak i wjechania na nasz event. Bez zgłoszenia i akceptacji można się nie miło zdziwić i wrócić do domu. Jeśli wpuścimy jedno, dwa nowsze auta danego modelu po wcześniejszej akceptacji to nie znaczy, że wpuścimy kolejne dwa, bo tamci wjechali. Jeszcze raz, nie ilość, a jakość. Nawiązując do ostatniego spotkania wyjaśniamy, Bmw e38 czy Audi A8 D2 nie jest jeszcze klasykiem. Podobnie jest z Bmw e36, tym bardziej jak ma dołożone ringi w lampach, m pakiet z Chin w postaci jednego zderzaka, buczący wydech albo totalnie nie pasujące do niczego felgi. Nie chcemy takich samochodów na naszych eventach. Jeśli już zgodzimy się żeby wpuścić coś nowszego i nawet jeśli będzie to wspomniane wcześniej e36 to muszą być to topowe wersje takie jak M3 lub muszą być to naprawdę dobre egzemplarze warte pokazania szerszemu gronu miłośników motoryzacji. W tej kwestii nie ma żadnej dyskusji.

Na sam koniec musimy Wam jeszcze wspomnieć o tym, że w miejscach w których się pokazujemy oficjalnie musimy godnie reprezentować ekipę RK. Z tym aspektem nie ma raczej żadnych problemów lub pojawiają się sporadycznie, ale przypominamy, że nie wolno śmiecić, trzeba uważać wjeżdżając na event, o tym że dookoła są ludzie, więc poruszamy się bardzo wolno, nie są mile widziane przegazówki, pokazy systemów nagłośnienia, palenie gumy i inne tego typu pomysły. Stosujcie się zawsze do wytycznych osób, które wpuszczają Was na spotkanie lub ustawiają Wasze auta, oni wiedzą co robić i mają w tej kwestii lata praktyki. Za nieodpowiednie zachowanie i podważanie kompetencji organizatorów spotkania można zostać wyproszonym ze spotkania albo uzyskać dożywotniego „bana” na wjazd.

To chyba wszystko w kwestii zasad. Wydają się niezbyt skomplikowane, ale jeśli macie z czymś problem lub nie jesteście pewni to najlepiej się spytać zanim wybierzecie się na naszą imprezę. Do zobaczenia na klasycznym szlaku !!!