aktualności

Mamy dla Was propozycję jakiej jeszcze nie było w polskim świecie imprez dla miłośników klasycznej motoryzacji. RK Classic Cars & Coffee, czyli po prostu klasyki i kawa to spotkanie łączące w sobie miłość do motoryzacji oraz pogawędki przy kawie, na luzie, w chillowym klimacie.

Rozpoczęcie Sezonu 2021 startuje w niedzielę 4 lipca od godziny 14.00 na radomskim deptaku. Losy tej imprezy od dłuższego czasu nie były jasne. Pandemia krzyżowała nam plany w 2020 roku, kiedy to byliśmy zmuszeni odwołać imprezę rozpoczynającą sezon naszych spotkań. Na ratunek przyszły nam autorskie FotoSpoty, jednak ciągle brakowało nam statycznych eventów. Nie poddawaliśmy się, aż w tym roku przyszedł czas, w którym możemy się spotkać jak kiedyś. Musimy jednak pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa i stosowaniu się do panujących obostrzeń.

Do IV Rajdu Radomskich Klasyków pozostało mniej niż 24 godziny. Jutro, 22 sierpnia 2020 roku o godzinie 9.00 otworzymy Biuro Rajdu nad zalewem "Brody Iłżeckie", a około godziny 10.15 na trasę wyjedzie pierwsza załoga, aby zmierzyć się z ponad 70 kilometrami zadań, pytań i prób, które dla Was przygotowaliśmy. W tym artykule postaramy się przybliżyć Wam formę rajdu, przygotować Was na to co może się wydarzyć, jednak dokładnych szczegółów zdradzać nie będziemy, poznacie je w sobotę poruszając się drogami powiatu starachowickiego.

W związku z pandemią COVID-19, dbając o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo zdecydowaliśmy się odwołać Rozpoczęcie Sezonu 2020. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli się spotkać w normalnych warunkach, dlatego już teraz podaliśmy termin Rozpoczęcia Sezonu 2021, które planujemy na niedzielę 25 kwietnia 2021 roku.

Kolejne obostrzenia związane z pandemią koronawirusa są zdejmowane, dlatego mamy idealny moment żeby powrócić do organizacji wieczornych kruzingów. Pierwszy w tym sezonie Classic Night Cruise odbędzie się pod hasłem "Letnie Przebudzenie". Czuliśmy już głód wieczornych, klasycznych objazdów miasta, mamy nadzieję że Wy również? 

Chyba każdy mieszkaniec Radomia kojarzy czarne Audi Coupe na czarnych tablicach rejestracyjnych, które stało na ulicy Traugutta nieopodal kantoru i siedziby MZDiK. Pewnie wielu z Was zastanawiało się nad tym jak je kupić i jaka jest jego historia. Jakiś czas temu zadzwonił nasz telefon z prośbą o pomoc przy tym aucie, dosyć szybko do głowy wpadł nam pomysł, że może warto je odkupić i przywrócić do życia. Po pewnym czasie doszliśmy do porozumienia z właścicielem nieruchomości o nazwie Audi i wyczekiwaliśmy dnia, w którym będziemy mogli je zabrać.

Sezon 2020 w świecie motoryzacyjnym stoi pod znakiem odwoływanych imprez, a cały ruch przenosi się do świata wirtualnego. Dla nas osobiście pierwszym poważnym znakiem, że może być ciężko spotkać się normalnie w tym roku było odwołanie targów Techno Classica Essen. Mieliśmy już przygotowany wyjazd do Niemiec, kupione bilety samolotowe, zarezerwowany hotel i auto na miejscu, jednak COVID-19 pokrzyżował nasze plany. Później przyszedł czas na Polskę i wiadomości o kolejnych odwoływanych targach, zlotach, spotach i rozpoczęciach sezonu. Nie ominęło to też naszej ekipy, musieliśmy zmienić termin Rozpoczęcia Sezonu 2020, które odbędzie się wtedy gdy sytuacja epidemiczna w naszym kraju na to pozwoli. Siedząc tak trochę bezczynnie wpadliśmy na pomysł FotoSpotu, czyli akcji podczas której Wy jeździcie klasykami po mieście, w wyznaczonych miejscach czekają na Was fotografowie, robią Wam zdjęcia, które trafiają później do facebookowych albumów. Od pomysłu do wprowadzenia go w życie minął tydzień, pierwszy FotoSpot odbył się 26 kwietnia i to był strzał w dziesiątkę. Obecnie mamy wysyp tego typu eventów, które są kopią naszego pomysłu pod różnymi nazwami typu DriveSpot czy FotoDrive, co oznacza że nasza inicjatywa przypadła wszystkim do gustu. Można powiedzieć, że wyznaczyliśmy nowy sposób na motoryzacyjne spotkania w czasie pandemii koronawirusa w Polsce. 

Tegoroczna zima bardziej przypomina wiosnę, dlatego nie możemy doczekać się Rozpoczęcia Sezonu 2020 Radomskich Klasyków, które odbędzie się 19 kwietnia na radomskim deptaku. Szykujemy dla Was największe motoryzacyjne wydarzenie w Radomiu na którym znajdziecie najwyższe stężenie klasycznej motoryzacji jakie dotąd widzieliście, nie zabraknie także kilku niespodzianek i znanych gości. 

Zima to czas, w którym możemy nadrobić filmowe zaległości. W końcu udało nam się złożyć klip z Zakończenia Sezonu 2019. Atmosfera tego dnia była bardzo pozytywna, a uśmiechy nie schodziły nam z twarzy. Jedną z głównych ról oprócz Was i Waszych pojazdów zagrało nasze miasto.  

Szukamy "inspiracji" na plakat Rozpoczęcia Sezonu 2020 Radomskich Klasyków, które odbędzie się 19 kwietnia. Mamy już kilka swoich typów, ale może w Twoim garażu kryje się auto, o którym nie mieliśmy pojęcia lub nie wzięliśmy go pod uwagę.

Radomskie Klasyki

Oficjalna Strona Radomskich Klasyków - Miłośników Zabytkowej Motoryzacji z Radomia i Okolic

Ostatnio dodane

Kontakt

Błażej 660 148 195

Patryk 602 460 108

Grzegorz 534 299 594

Email: info@radomskieklasyki.pl

Facebook