Przejdź do treści

O nas

Klub miłośników klasycznej motoryzacji stworzony przez ludzi z pasją. Działamy nieprzerwanie od 2013 roku.

Nasza historia...

Radomskie Klasyki powstały w 2013 roku. Wszystko zaczęło się niewinnie od stworzenia fanpage’a, nagle okazało się, że ludzi zarażonych klasyczną motoryzacją w Radomiu jest więcej. Podczas Nocy Muzeów 2013 odbyło się nasze pierwsze formalne spotkanie.

Następnie do inicjatywy przyłączali się kolejni właściciele klasyków, a fanpage przerodził się w społeczność, w której prężne działanie jest obecnie zaangażowane wiele osób. Kolejne lata przynosiły co raz większe imprezy, które wspólnie organizowaliśmy, począwszy od rozpoczęć i zakończeń sezonów, przez rajdy pojazdów zabytkowych, spoty oraz wyjazdy na spotkania do innych miast.

W między czasie Radomskie Klasyki przyczyniły się do kilku miłosnych historii, powstania przyjaźni i znajomości, które pielęgnujemy do dziś. Kolejne lata przynosiły rozwój naszych działań, na najliczniejsze z naszych imprez przybywało ponad 400 zabytkowych pojazdów, a my postanowiliśmy wyjść jeszcze dalej organizując imprezę Classic & Youngtimer Show w Targach Kielce, której pierwsza edycja odbyła się w 2018 roku. Radomskie Klasyki stały się Stowarzyszeniem. W tym samym roku wpadliśmy na kolejny pomysł – Classic Night Cruise, czyli wieczorne spotkania klasyków połączone z przejazdami przez miasto. Sezon 2019 to nasz dalszy rozwój i zwiększenie zasięgu, po raz kolejny wróciliśmy do Targów Kielce.

Rok 2020 to czas pandemii, nasze imprezy w tradycyjnej formie musiały zostać odwołane. Zmotywowało nas to do opracowania nowej formy spotkań – FotoSpotów, które podchwyciła od nas cała motoryzacyjna Polska.  Sezon 2021 to powrót do spotykania się jak za starych czasów, regularnie organizowaliśmy kruzingi i spotkania, odbyło się też Rozpoczęcie Sezonu na radomskim deptaku, które przyciągnęło ponad 400 klasycznych pojazdów i kilka tysięcy odwiedzających stając się największą tego typu imprezą w ciągu roku w Polsce. 

Obecnie w działania organizacyjne Radomskich Klasyków jest zaangażowanych kilkanaście osób, współpracujemy z Urzędem Miasta Radomia, bierzemy udział w corocznym festiwalu filmowym Kameralne Lato, czynnie bierzemy udział w WOŚP, organizujemy akcje i zbiórki charytatywne, współpracujemy z podobnymi grupami z innych miast, jesteśmy otwarci na nowe pomysły i z optymizmem patrzymy na kolejne lata naszej działalności.

Do zobaczenia na klasycznym szlaku !!!